Форум ФЖМК I FJMC Forum

Форум ФЖМК I FJMC Forum

ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  CalendarCalendar  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

Чужд език

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Tsenkoff
начинаещ
начинаещ

Брой мнения : 1
Registration date : 09.08.2007

ПисанеЗаглавие: Чужд език   9/8/2007, 08:50

ПИШЕТЕ В ПОДФУРУМА НА ФЖМК
ВЪВ ФОРУМА НА СУ "СВ. КЛ. ОХРИДСКИ"

ъй като не съм си правил труда да си взимам изпита по език нито 1ви курс, нито 2ри, ми се ще да попитам кво е положението с тях по правилник?
докога може да се влачат и изобщо печелят ли се някакви кредити с тях?
задължителни ли са?
щото да не отида да се записвам за 3ти курс и Ичева да ми каже, че не мога...
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
bvz
Admin
Admin

Брой мнения : 331
Registration date : 06.05.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Чужд език   10/8/2007, 12:53

Значи, трябва да имаш 16 свободноизбираеми дициплини за 4-те години. Всяка от тях ти носи кредити и ако ги нямаш не можеш да завършиш. С факултативите е лесно, защото може да си ги наваксаш като ходиш на 2 или 3 за един семестър. А по език трябва да говориш с прпеподавателката и ако е съгласна отиваш на всичките изпити в една сесия, в няколко различни дни и всичко би трябвало да е ок. Важното е прподавателката да се съгласи.
Вижте профила на потребителя http://info-fjmc.blogspot.com
mrun-mrun
начинаещ
начинаещ

Брой мнения : 35
Registration date : 15.09.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Чужд език   21/9/2007, 10:53

Не искам да излъжа никой, но ми се струва, че чуждият език даваше двойно повече кредити, отколкото факултативните или спорта, например. Мисля, че бяха нещо като 4 и 2 кредита. Миналата година се чуваха мнения, че е възможно да се запишеш на спорт в 3 курс (когато не е закължително) вместо на факултатив (или свободно избираем, не съм сигурна), обаче никой не ми е потвърдил дали това дава необходимите кредити.
Внимавайте с тия работи и си ходете на всичко, което ви се изисква, че и повече, ако можете, защото има вероятност в 4 курс да се чудите как да ходите на 7-8 факултатива.
Вижте профила на потребителя
bvz
Admin
Admin

Брой мнения : 331
Registration date : 06.05.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Чужд език   21/9/2007, 11:05

Доколкото знам, езикът дава толкова кредити, колкото и факултативна дисциплина за един семестър. Само че факултативите са едносеместриални, а езикът - двусеместриален, но със изпити в края на първия и втория семестър.
Спортът си е задължителна дисциплина за две години. Не знам дали ти го зачитат като факултатив, ако се запишеш за трети път, но мисля че по-скоро да.
А иначе съм съгласен с mrun-mrun - ходете на всичко, което трябва още в първи курс, даже и на повече, защото накрая наистина стават грешки
Вижте профила на потребителя http://info-fjmc.blogspot.com
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Чужд език   

Чужд език
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1