Форум ФЖМК I FJMC Forum

Форум ФЖМК I FJMC Forum

ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  CalendarCalendar  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

Първокурсниците 2007

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
bvz
Admin
Admin

Брой мнения : 331
Registration date : 06.05.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Първокурсниците 2007   11/12/2007, 22:19

ivo написа:
мисля ЗАПЕТАЯ че този форум се чете само от хора ЗАПЕТАЯ от които не зависи заплатата ми или оценките ми ТОЧКА
За заплатата си прав, но за оценките - не съвсем Laughing (преподавателите само четат, но не пишат - справка колегите от втори курс и доц. Нели Огнянова, миналата година)
Иначе и аз не винаги слагам запетайки където трябва, да не говорим, че размествам буквите в странна последователност (особено като пиша бързо).
Главната ми идея беше - и двамата имета право, ама няма нужда да се карате.
А иначе поздравления, че още от първи курс работиш (по специалността) и то като редактор. Някой ден и ние със Стефан ще станем редактори, да...

Вижте профила на потребителя http://info-fjmc.blogspot.com
ivo
начинаещ
начинаещ

Брой мнения : 24
Registration date : 14.11.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Първокурсниците 2007   12/12/2007, 14:12

спокойно, за нашата държава не се изисква много Smile
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
ivo
начинаещ
начинаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Първокурсниците 2007   12/12/2007, 14:13

А преподавателите могат да четат колкото си искат тука, свободен форум е. Важното е януари, февруари да не сбъркам на белия лист Smile
ivo
начинаещ
начинаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Първокурсниците 2007   12/12/2007, 14:14

тогава едва ли някой ше ми напише на листа: "Объркал си тука малко във форума. Иначе добре се справи на листа, КОЛЕГА" Smile да си гледат работата Smile
bvz
Admin
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: Първокурсниците 2007   12/12/2007, 22:41

Не е въпросът в това, за което пишеш по-горе. Просто пишейки по определен начин човек придобива някои "вредни навици". (има колеги, които си пашт част то текстовете на латиница примерно). И се случва така, че грешките, които човек неволно или заради бързане прави във форума или при онлайн-общуването, често се пренасят в курсови работи ипонякога дори на изпити. Колкото и да се старая дори и на мен ми се е случвало (даже често). Понякога съм разпечатвал два пъти една исъща страница, съдържаща едно изречение, заради грешка допусната от бързане (за къде и за какво и аз не знам Smile )
А иначе си прав - това си един свободен и демократичен (отчасти) форум - всеки може да чете и пише. Затова си казахме имената, колегите ти явно не искат да го сторят. Но пък можеш да ги видиш в галерията (както казвам за пореден път). А иначе мисля, че е по-скоро полезно за вас, първокурсниците, че има хора от по-горните курсове, котио си комуникират с вас, нали?
За ниските изисквания в областта на комуникациите, и по-специално на журналистиката, не ми се говори. Най-важното е да не правиш компромис със себе си и да се чувстваш добре там, където работиш. Надявам се с теб да е така. И аз съм бил "редактор" в интернет издание, но не ми хареса и си тръгнах.
Иначе не оценките са най-важни в обучението (поне не и във висшето образование), по-важно е това, което ще запомниш от преподавателя, нещото, което ще ти помогне да бъдеш повече човек и повече професионалист. Годините и имената на теориите лесно се забравят.
И накрая, за да върна темата пак "на първокурсниците" - кажете как се готвите и готвите ли се изобщо за изпита - тест по ИБЖ, във Форума на СУ има доста разтревожени вече Smile

ivo
начинаещ
начинаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Първокурсниците 2007   13/12/2007, 13:38

Аз съвсем изключих за тоя тест, а като прибавим и двете пропуснати домашни при Нели Огнянова ми се пише лошо. Да не говоря и за едно контролно по социология, което също пропуснах. На повечето бях на работа ама предполагам на преподавателите не им пука Smile Другите нямах време да ги направя защото след 8 часа работен ден и някоя лекция или упражнение преди това някак си не ми е до домашни, а до спане Smile не отива на добре работата. Лошото е, че повечето от тях казаха, че от практика ще научим повече. Това си е истина, но не мисля, че ще приемат оправданието ми когато ножа опре до кокала Smile
bvz
Admin
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: Първокурсниците 2007   13/12/2007, 18:22

Пропуснатият или неиздържан тест по ИБЖ не е болка за умиране, лошото е че вече имаш два зипит за септември (от думите ти така излиза). Постарай се да говориш с преподавателите и да си решиш проблемите сега, че после е кофти. Доц. Кирилов може би ще се съгласи да правиш изпита в някой друг ден, а с доц. Огнянова трябва да говориш, че ще и предадеш все пак работите (доколкото си спомням те са и условие за явяване до изпит) макар и късно. Smile
А иначе това с работа и лекции едновременно ми е познато до болка. По-лошото е, когато става дума за 10 часа работа дневно. Все пак имаш събота и неделя, може би Smile
А практиката на колкото те научава, толкова ти и взима (лично мнение). Теорията също не е за подценяване. А иначе си напълно прав, че никой няма да приеме извинение от сорта на "Бях на работа", защото във ФЖМК си преди всичко студент. На работното място пък си преди всичко редоктор. И ооттам идва проблемът. Все пак успех! Smile

ivo
начинаещ
начинаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Първокурсниците 2007   16/12/2007, 19:04

bvz,

Мерси Wink
Лошото е само, че събота и неделя работя най-много. Спортните събития са най-много именно тогава. Не се заседявам много вкъщи. Всичко каквото съм написал тука е от служебния компютър, а както забелязваш в момента е 7 вечерта в неделя Smile
Кофти тръпка .... Smile
bvz
Admin
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: Първокурсниците 2007   16/12/2007, 20:17

Моля (въпреки, че не знам за какво ми благодариш)
Пак ще ти кажа - най-важното е това, което работиш, да ти харесва и да не се чувстваш зле. Това със събота инеделя на работа е наистина кофти, но пък тогава ще трябва да отделяш по няколко часа през седмицата. Знам, че хич не е лесно. Но ако още през първия семестър ти е трудно да се справиш, през третия просто ще изостанеш съвсем. Сега изпитите ка около 5, догодина ще станат почти двойно. Все пак може да говориш с шефовете ти за поне по един ден почивка преди изпит (на мен не ми се получи миналата година, ама все пак опитай). Ако не - септември вместо за отпуска ще стане месец за учене, но и това е решение. Стига да ти харесва.

ivo
начинаещ
начинаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Първокурсниците 2007   16/12/2007, 21:26

Е пожела ми успех и аз за това казах мерси Wink
ами аз имам почивен ден в петък само и ходя на спорт, медийно право и испански. Това ми е почивния ден на мене Smile
А отпуска ще си взема една седмица, все пак ми се полага повече от месец на година. Те и да не искат трябва да ме пуснат Smile Проблема е докато ме допуснат до изпити... нататъка мисля, че ще се оправя сам Smile
Проблема е навика ми само да работя без да уча, което правя от години и сега трудно свиквам. Знаеш, че в училище минавахме и без учене, а и аз го завърших преди две години, тъй че съвсем е хаос при мене Smile
ivo
начинаещ
начинаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Първокурсниците 2007   16/12/2007, 21:27

ти кой курс си вече? и каква специалност?
до утре, че дългия ми работен ден за днес е на привършване Smile
ivo
начинаещ
начинаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Първокурсниците 2007   16/12/2007, 21:28

...тъп въпрос.. предполагам журналистика Smile
Not Sure
начинаещ
начинаещ

Брой мнения : 5
Registration date : 06.11.2007

ПисанеЗаглавие: Ами сега???   17/12/2007, 12:14

Привет на всички! Регистрирах се отдавна, но така и не остана време да се огледам и да обърна внимание какво се случва тук за последните няколко месеца. Аз... имам едно въпросче. Малко ми е неудобно, но като че ли предпочитам да рискувам Wink

Нямам си спорт. И защо това се случи, едва ли има смисъл да разказвам, знам, че всички причини ще отидат в графа "Оправдания" (и за 70% ще имате пълното право Laughing ) Много ли е късно да отида и да запиша нещо? Или е напълно невъзможно вече? И какво се случва, ако не запиша изобщо?

С известно закъснение, но още съм първи курс и (вероятно) имам време да оправя нещата.
bvz
Admin
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: Първокурсниците 2007   17/12/2007, 15:08

Ами опитай да намериш някой преподавател, готов да ти подпише книжката без да те е виждал и готово. (Има такива, по футбол, обикновено така се минава като не си ходил на нищо друго).
Ако не запишеш изобще се получава така, че нямаш оценка по ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН предмет (през първите две години във ФЖМК). Т.е. имаш оценка слаб 2,00 по спорт, която формира средния ти успех, с който участваш в класиранията за общежитие (евентуално) и стипендия, и освент това сиусловно записана във втори курс и трябва да ходи на два спрота едновременно Smile
Успех!

bvz
Admin
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: Първокурсниците 2007   17/12/2007, 15:13

ivo,
като чух по какво си пропуснал сроковете нямаше как да не ти пожелая успех, ама надали само с успех ще минеш Smile
На тъпия въпрос сам си си отговорил, иначе и аз завърших училище преди две години и по невероятни стечения на обстоятелствата попаднах във ФЖМК - сега съм ІІІ курс.
И накрая един въпрос, който не искам да приемаш като заяждане, ама щом си имаш работа и то в сферата на комуникацията, защо реши да учиш във ФЖМК? (Пак казвам, не се заяждам, просто наблюдавам точно обратната тенденция - хората "влизат", после си намират работа и се опитват да завършят факултета след няколко години) Smile

ivo
начинаещ
начинаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Първокурсниците 2007   19/12/2007, 15:18

защото имам по-сериозен замисъл за бъдещето отколкото спортен журналист Smile
bvz
Admin
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: Първокурсниците 2007   19/12/2007, 23:32

Кратък отговор и смислен, леко клиширан, но върши работа What a Face
Аз пак бих могъл да се захвана с всяка дума в него, но айде, от мен да мине, няма. Само ще кажа, че не трябва да подценяваш това, което си постигнал до момента (а то не е малко, поне доколкото разбрах). Но човек винаги трябва да се цели по-нависоко, така че, давай, във ФЖМК имаш достатъчно и разнообразни възможности за развитие.
А иначе пак късмет, и дано да имете време всички, които не сте правили контролното по социология, през ваканцията, за да понаучите нещо - поне четирите типа самоубийстово споре Дюрке(й)м What a Face

Carax
начинаещ
начинаещ

Брой мнения : 113
Registration date : 11.10.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Първокурсниците 2007   21/12/2007, 23:18

Боянски, стига с тоз Дюркем, бре, човече - име ще ни излезе вече. Аз си правих списък на изпитите и, за да не изписвам дисциплините, си пиша имена, понеже е по-кратко. Та, установих, че списъкът започва така: Нейкова, Ефрем, Ефрем2, Дюркем... Майка ми скоро ми викаше, че до началото на тая година мислила, че "лягам и ставам с Вебер", но сега съм му била изневерила с Дюркем и съм била задълбала много. Уви, недостатъчно, според моите разбирания.
Сори за офтопика... колкото до контролната - мда, късмет. И няма да минеш само с 4те типа самоубийство, гаранция. Колкото и Боян да те убеждава в това (не му вярвай, той е труп, документиран и увековечен в кабинета на ... Якимова ли беше?).
Вижте профила на потребителя http://eli-finland.blogspot.com/
ivo
начинаещ
начинаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Първокурсниците 2007   26/12/2007, 15:12

А ти май трябва да се виждаш по-често с хора
Carax
начинаещ
начинаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Първокурсниците 2007   26/12/2007, 17:47

Що бе, виждам се достатъчно често с хора - просто ти не си в списъка.
А Боян разбра онова, което исках да му кажа, сигурна съм.
ivo
начинаещ
начинаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Първокурсниците 2007   27/12/2007, 13:49

мале, ревнах
Carax
начинаещ
начинаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Първокурсниците 2007   27/12/2007, 16:36

Както казва Тошко Колев - "не пАлачи, дете, баща ти е невинен"...
ivo
начинаещ
начинаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Първокурсниците 2007   27/12/2007, 17:08

"...мислила, че "лягам и ставам с Вебер", но сега съм му била изневерила с Дюркем и съм била задълбала много. Уви, недостатъчно, според моите разбирания..."

........
........
.......................................
Carax
начинаещ
начинаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Първокурсниците 2007   27/12/2007, 17:12

Ирония, хумор, нещо...? Или са ти непознати? Very Happy
Тъй де, ясно ми е, че не ме харесваш, при все, че идея нямам защо е тая неприязън, ама е рано да губиш усещането за самоирония.
ivo
начинаещ
начинаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Първокурсниците 2007   27/12/2007, 17:53

ъъъ, аз съм роден безчувствен
Sponsored content