Форум ФЖМК I FJMC Forum

Форум ФЖМК I FJMC Forum

ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  CalendarCalendar  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

Електронни книжарници

Предишната тема Следващата тема Go down 

Пазарувате ли книги on-line?
Да, винаги
0%
 0% [ 0 ]
Доста често
22%
 22% [ 2 ]
Един-два пъти досега
22%
 22% [ 2 ]
Не, не знаех за тези книжарници
0%
 0% [ 0 ]
Не, нямам доверие на електронните търговци
56%
 56% [ 5 ]
Общо гласове : 9

АвторСъобщение
bvz
Admin
Admin

Брой мнения : 331
Registration date : 06.05.2007

ПисанеЗаглавие: Електронни книжарници   24/9/2007, 10:20

Хората не обичат да купуват, без да са разгледали или докоснали стоката. Въпреки това търговията с книги през интернет предлага реални отстъпки и пести време. Тук ви предлагам списък с книжарниците, които на-често посещавам и от които ми се е случвало да си купя книга(и). Ако знаете още някоя опишете я!

http://book-bg.com
предлага художествена, научна, икономическа, чуждоезична, медицинска, правна, компютърна, техническа, учебна литература, речници и разговорници, публицистика, книги за политика, изкуство, религия, за децата, спорт и туризъм.
Отстъпката е в повечето случаи 10%, понякога е по-голяма.
Книжарницата предоставя безплатна доставка за София.
Плаща се направо на куриера. За страната това става със запис или банков превод, а доставката - чрез куриер или по пощата.

slon.bg
предлага изключително богато разнообразие от книги в следните жанрове: художествена литература, научна литература, медицина и здарве, компютърна литература, техническа литература, икономика и право, религия и митология, философия-психология-етика,домакинство и хоби, спорт и туризъм, изкуства, политика-публицистика-медии и др.
Отстъпката от коричната цена е 16%.
Доставката за софия е чрез куриер и струва 2,00 лв.

Българска книга
представя филми, научна, художествена, детска литература, учебни помагала, литература за дома и себеизрастване. Повечето книги са с 10% отстъпка.
За София, Пловдив и Варна книгите се доставят чрез куриер, за което се плаща 0,65 лв. Поръчката се плаща на него. За страната се плаща с банков превод или пощенски запис. Предлагат се доставки и за чужбина с "Български пощи" или куриерски фирми. Приемат се плащания с Visa и Master card.

Книгополис
също предлага богат асортимент от книги. Отстъпката е поне 15%. Освен това всеки ден се продава различна книга с отстъпка над 20% и книги с над 60% намаление от коричната цена - за 2 или 3 лв (предимно любовни романи и книги с религиозна тематика).
За доставка в София се плаща 1,50 лв. Книгите се пращат по куриер. За страната се доставят книги чрез "Български пощи", а плащането става с авансово плащане (пощенски запис или банков превод) или с наложен платеж. Книжарницата също предлага доставки в чужбина чрез "Български пощи" или куриерски фирми.

Пингвините
предлага художествени, научни, медицински, компютърни, технически, икономически, правни и философски книги, книги за изкуство, за дома, спорт и хоби, учебни помагала, енциклопедии, географски карти, VHS и DVD.
Има секция с книги с намаления до 50% от коричната цена.
Сайтът дава възможност и за специални поръчки за всички, интересуващи се от чуждоезикова литература. (Ако желаете справка за определена книга, трябва само да отправите запитването си на e-mail:e-shop@pe-bg.com.)
Освен традиционните начини се предлага и on-line разплащане за притежателите на ТРАНСКАРТ. Доставката за България е базплатна, плаща се с банков превод за колет.
За поръчки от чужбина на стойност над 20 лв. доставката е безплатна.
Интернет книжарницата организира и игра с награди.

www.books.bg
предлага изключително богат избор. Отстъпката за 1 книга е 5%, за всяка следваща се добавя по още един, докато се достигне максималната отстъпка от 15% (при 11 поръчани книги).
Ето какво пише на страницата им относно доставката:
"Съгласно чл. 53 от Закона за защита на потребителите (ЗЗП),клиентът има право да избере дали да плати преди доставяне на стоките (авансово плащане) или след това. Чрез начините на плащане "по банков превод" и "с пощенски запис" може да се плати само авансово. Ако клиентът избере тези начини на плащане, той се съгласява да плати авансово. При начин на плащане "при доставка" може да се плати само в момента на доставката (на куриер или в пощенски клон). Тази процедура не важи за физическите и юридически лица регистрирани по Търговския закон. В техния случай се прилагат условията на Закона за задълженията и договорите.
В София поръчката Ви ще бъде доставена чрез куриер. Ценaтa за доставка в София е 1,80 лв."
Приема се и плащане с дебитни карти, с банков превод, с пощенски или телеграфен запис и с международни карти на VISA и MASTERCARD.

Балканатолия
предлага книги в следните раздели: бизнес и икономика, компютърна, детска, художествена литература, образование и помощна литература, филология и езикознание, обществени науки, приложни и естествени науки, география и история, религия и философия, изкуство.
За да поръчате продукт, трябва предварително да се регистрирате в сайта.

Институт за литература - БАН
предлага своите изданията и тези на издателски център"Боян Пенев" с 10% отстъпка за територията на цялата страна чрез наложен платеж. При закупуване на по-големи количества от изброените заглавия, както и на единични заглавия над 100 лв., отстъпката се увеличава след договаряне.

Индекс
е официален представител за Източна Европа на Руската академия на науките и водещи научни издателства.
Сайтът предлага периодика, видеофилми и мултимедия.
Руски и английски романи се продават с 50% намаление и в книжарницата на ул. "Хр.Белчев" № 2.
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://info-fjmc.blogspot.com
Мила
начинаещ
начинаещ

Брой мнения : 22
Registration date : 13.08.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Електронни книжарници   23/10/2007, 15:20

Аз не съм доволна. Два пъти се опитах да поръчам книги онлайн и два пъти ми се обадиха, че ги нямат в наличност, ако искам да чакам 1 месец да ги поръчат
Вижте профила на потребителя http://www.baselevel.blogspot.com
Шепот
ФСС
ФСС

Брой мнения : 65
Registration date : 17.10.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Електронни книжарници   23/10/2007, 16:43

Прекалено много обичам разходката в истинската книжарница, разглеждането на книгите по ратовете, двоуменето (или стоуменето по-точно Razz) коя да си взема и т.н, че да пазарувам онлайн. Пък и до нас има предостатъчно големи книжарници, за да мога да намеря буквално всичко (освен учебника по ИБЖ Laughing), тъй че няма и смисъл.

начинаещ
начинаещ

Брой мнения : 113
Registration date : 11.10.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Електронни книжарници   23/10/2007, 17:22

Предпочитам "реалните" книжарници, но съм много доволна и от онлайн варианта на "Български книжици". Книгите пристигат за 2 дни, безплатна доставка за количество, плюс отстъпка следващия път, много добро обслужване.
Често се отбивам и в "истинската" им книжарница на "Алабин", иначе съм фен на Пингвините и Оринджа. Също и Хеликон.
Вижте профила на потребителя http://eli-finland.blogspot.com/
Pchelica
начинаещ
начинаещ

Брой мнения : 106
Registration date : 27.09.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Електронни книжарници   25/10/2007, 09:42

И аз съм за това да си се помотаеш в книжарницата. Не знам.. май не бих си поръчала книга онлайн, освен ако не е учебник. study
Вижте профила на потребителя
bvz
Admin
Admin

Брой мнения : 331
Registration date : 06.05.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Електронни книжарници   1/11/2007, 17:38

Ами и аз нямам нищо против да се мотая в книжарниците. Даже ми е приятно (в някои от тях). Просто мисля, че и електроннте книжарници са добър вариант, особено за някои трудно намираеми книги, или пък когата си решил да даеш много пари за книги.
Вижте профила на потребителя http://info-fjmc.blogspot.com
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Електронни книжарници   2/11/2007, 22:41

Шепот написа:
Прекалено много обичам разходката в истинската книжарница, разглеждането на книгите по ратовете, двоуменето (или стоуменето по-точно Razz) коя да си взема и т.н, че да пазарувам онлайн. Пък и до нас има предостатъчно големи книжарници, за да мога да намеря буквално всичко (освен учебника по ИБЖ Laughing), тъй че няма и смисъл.
the same here Suspect обаче напоследък нещо почнаха д ами омръзват - едно и също, на изуст ги научих. онлайн никога не съм пазарувала, но съм харесала някои книги, които по книжарниците се съмнявам да ги намеря. Suspect
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Електронни книжарници   

Електронни книжарници
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1