Форум ФЖМК I FJMC Forum

Форум ФЖМК I FJMC Forum

ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  CalendarCalendar  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

Коя е последната книга, която проечотхте?

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
bvz
Admin
Admin

Брой мнения : 331
Registration date : 06.05.2007

ПисанеЗаглавие: Коя е последната книга, която проечотхте?   6/10/2007, 22:06

Кажете, коя е последната книга, която прочетохте.
Моята беше доста дебела и свързана с обучението (пак) - "Социология" на Антъни Гидънс. Припомних си часовете при доц.(вече) Кирилов What a Face
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://info-fjmc.blogspot.com
XLR8
начинаещ
начинаещ

Брой мнения : 99
Registration date : 16.09.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е последната книга, която проечотхте?   7/10/2007, 15:39

Последната книга, която прочетох точно преди писмения приемен изпит по ж-ка, беше "Елементите на журналистиката" с автори Бил Ковач и Том Роузънстийл (но само при положение, че не се брои 15-тия прочит на Хайтовите "Диви разкази" от края на миналия месец Smile )....

Последната промяна е направена от на 9/10/2007, 18:55; мнението е било променяно общо 1 път
Вижте профила на потребителя
Alichko
начинаещ
начинаещ

Брой мнения : 14
Registration date : 03.10.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е последната книга, която проечотхте?   7/10/2007, 21:06

Последната книга, която прочетох, колеги, си я купих онзи ден - "Пич, куде ми е страната" на Майкъл Мур. Сигурно сте гледали филма му по книгата. Взех я по препоръки и понеже се интересувам живо от глупостта и идиотщините на Буш affraid и наистина не сбърках - много е добра, препоръчвам, на тези които имат интерес в тази насока. Сега си търся "Глупави бели мъже", която всъщност е преди "Пич, куде ми е страната". rendeer
Pchelica
начинаещ
начинаещ

Брой мнения : 106
Registration date : 27.09.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е последната книга, която проечотхте?   9/10/2007, 13:41

bvz написа:
Кажете, коя е последната книга, която прочетохте.
Моята беше доста дебела и свързана с обучението (пак) - "Социология" на Антъни Гидънс. Припомних си часовете при доц.(вече) Кирилов What a Face
Аз не успях да я прочета цялата, но определено искам някой да ми я имам (бях я взела от един приятел). Страхотна книга.
Иначе последната, която прочетох, беше някаква психологияеска "Вашите слаби места" - стара и написана смислено, не като съвременните американски тъпотии.
bvz
Admin
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е последната книга, която проечотхте?   10/10/2007, 21:00

XLR8, много добър избор. Ако не се лъжа тази книжка беше от поредицата на "Слънце", а те всичките са много интересни Smile
Alicko, също много добър избор. Препоръчвам ти да гледаш и някои от филмите му, както и предаването "Цялата истина" (ако имаш възможност) Smile
Pchelica аз съм я чел цялата, но сега определено ще трябва да я препрочета. Моята представлява едно огромно ксерокопие (сам съм си го снимал и ми отне два дни по четири часа) от отделни листчета, за да мога да си взимам само определан глава с мен и да не ми е жал да подчертавам (за мен книгата е нещо свещенно, но ксерокопието може да бъде изрисувано с различни цветове - всеки си има изкривявания)
А иначе скоро приключих с една книжка на немски - "Leuchtspur", която ми се стори интересна, а си поупражних езика Smile
Carax
начинаещ
начинаещ

Брой мнения : 113
Registration date : 11.10.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е последната книга, която проечотхте?   11/10/2007, 23:30

bvz,
Ти наистина не си добре. Т.е. ти наистина си луд почти колкото мен.
Последните книги, които си купих, бяха "Избрано" на Ришард Капушчински, "Американският свидетел" (Макгахан), "Елементарните форми на религиозен живот" и "Разделението на обществения труд" на Дюркем (събота/неделя ще си взема и "Самоубийството"), "1984" на Оруел (една приятелка ми я завлече) и "Прекрасният нов свят" на Хъксли. Изреждам ги така, понеже си ги купих в един ден.
В момента чета "Елементарните форми...", иначе последно преди нея приключих с третата книга от поредицата за Монк и с "Метаморфози на кукления театър през 20ти век" на Хенрик Юрковски (безценно четиво за маниаци, но ще трябва да се върна към нея, понеже я четох много припряно, а тя си е жив учебник).
Да... май май това са.

Иначе ще си позволя да ви направя реклама на една книга, която оставя следа за цял живот (а се чете на един дъх), книга, която мога да кажа, че ОБИЧАМ - "Сянката на вятъра" на Карлос Руис Сафон. Моята книга.
http://www.iztok.net/printout336.html
Безценно четиво, от юни насам я четох 3 пъти и всеки път откривам по нещо, което ме кара да я оставя и да се зачудя, да се почеша по перушинката и пак да взема книгата. Прекрасен език, удивителен превод (ама наистина), невероятна история, която грабва от първия ред и наистина ти се иска хем да узнаеш цялата история възможно най-бързо, хем да поглъщаш страниците толкова бавно, че да не се чувстваш ограбен, когато стигнеш финала. Е, не става - чувстваш се ограбен, но и двойно по-богат. Двойно ли? Глупости...
Вижте профила на потребителя http://eli-finland.blogspot.com/
bvz
Admin
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е последната книга, която проечотхте?   13/10/2007, 23:51

Еми, то всяк`ви откачалки се събират в тоя (и в оня) факултет Smile
Иначе сега чета "Двете култури", ама нещо вечер много бързо почнах да заспивам Smile
bvz
Admin
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е последната книга, която проечотхте?   1/11/2007, 17:40

Изглежда никой не чете напоследък. тоя интернет ще ни увреди. Иначе аз прочетох (почти цялата) "Социология" на Гидънс за трети път, но то това май се брои за учене Smile
Carax
начинаещ
начинаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е последната книга, която проечотхте?   1/11/2007, 17:47

БоянеЙ,
Сбъркваш се. Няма смисъл да научаваш Гидънс наизуст - ако знаеш колко има да го четеш занапред.

Аз да се похваля тогава - прочетох "Музика за хамелеони" на Капоти, бях един от първите хора у нас, който си я купи Smile (става дума за допълненото издание на Колибри).
Сега започвам "Лятно пътуване" (пак негова, не съм я чела, срам и позор) и после (т.е. когато имам време), ще препрочета "Закуска в Тифани" (т.е. ще я прочета на български за пръв път).
Eneya
ФСС
ФСС

Брой мнения : 32
Registration date : 25.10.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е последната книга, която проечотхте?   2/11/2007, 16:24

Като си говорим за Буш... ето една негова много мъдра фраза.
"Вярвам, че рибите и хората могат да съществуват заедно в мир"

Иначе, е вклювам учебниците. Последното, което прочетох беше "Кефер. Цветовете на малката Ида". А сега чета "Островът от предишния ден".
Очаквам скоро да почна и "Звезден прах".

Pchelica
начинаещ
начинаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е последната книга, която проечотхте?   6/11/2007, 09:12

Нещо не съм чела последната седмица, обаачеее имам да ви питам за едни книжки, които са ми нужни. Само не мога сега, затова утре ще пусна списъченцетоSmile
Not Sure
начинаещ
начинаещ

Брой мнения : 5
Registration date : 06.11.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е последната книга, която проечотхте?   6/11/2007, 23:03

"Нещо се случи" на Хелър! Не беше зле - макар че "Параграфът" (съжалявам - проблем с цифрите на клавиатурата) е класи отгоре!
Мила
начинаещ
начинаещ

Брой мнения : 22
Registration date : 13.08.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е последната книга, която проечотхте?   8/11/2007, 09:38

тематично настроивайки се за ФЖМК препрочетох за н-ти път "Истината" на Пратчет, сега "Паула" на Исабел Алиенде - много силна книга, Windows on the World на Бегбеде и 23 страници от "Книгознание" на Гергова
Вижте профила на потребителя http://www.baselevel.blogspot.com
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е последната книга, която проечотхте?   8/11/2007, 23:51

аз съм още на "Медиаморфоза"-та Razz бавно и плавно съм се зарекла до 20 тоя месец да я мина, щото срамота вече. иначе последното, което четох беше едно книжле за любовни криминали истории от Париж (тъпичко беше достаааа) и естествено великото ученическо издание на "Дон кихот" cyclops
Carax
начинаещ
начинаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е последната книга, която проечотхте?   9/11/2007, 00:57

Като каза за Дон Кихот, та се присетих - една колежка разправя, че го е виждала написано в тетрадка като "Донки ход". Като знам днешните дебили какви са, съм склонна да й вярвам.
Историята е велика, няма две мнения - препрочитам си я, когато нещо поразклати вярата ми. Напоследък обаче попрелиствам пак и пак книгата от аватара ми.
Тъй де, до днес, щото от днес съм на "самоубийствена" вълна (трябва да сте го учили вече, разчитам поне да се сетите по какво), тъй че, в тоя ред на мисли, айде да се поизпитаме малко - кои са 4те типа самоубийство и кой автор е направил класификацията? Какво още знаете за него, ама без Гугъл, само по спомени от лекции? За опиталите да отговорят, ще има награда - бонбончета "Марс" или "Баунти" (в момента имам у нас, ще запазя няколко). Това "припомняне" би ви било от полза и за изпита.
Боян не участва в "играта", но ще има бонбонче за самоотвержеността, с която си рови из тетрадките в началото на годината (помниш ли, бе, БобитУ, дето бистрихме темата до баничките на "Плиска"?). Пък и самият факт, че изигра трупа..
Pchelica
начинаещ
начинаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е последната книга, която проечотхте?   30/11/2007, 14:06

"Спътник на радикалния мислител" - Алек Попов
TimShel_Girl
начинаещ
начинаещ

Брой мнения : 6
Registration date : 18.08.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е последната книга, която проечотхте?   30/11/2007, 17:03

"Океан море" на Алесандро Барико
Not Sure
начинаещ
начинаещ

Брой мнения : 5
Registration date : 06.11.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е последната книга, която проечотхте?   17/12/2007, 12:17

Сборник с мисли и афоризми на Дали. За втори път. Бях забравил какво е...
Шепот
ФСС
ФСС

Брой мнения : 65
Registration date : 17.10.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е последната книга, която проечотхте?   17/12/2007, 14:01

Раздвоена между "Държавност преди държавата " на З. К. и "Последният герой" на Тери Пратчет, очакваща да минат занятията, за да подхвана "Хари Потър и Даровете на Смъртта"... Very Happy

начинаещ
начинаещ

Брой мнения : 28
Registration date : 09.08.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е последната книга, която проечотхте?   17/12/2007, 17:28

Веселин Бранев - Следеният човек

Много задълбочен и човешки анализ за жиявота в усложията на малоумния тоталитарен режим, който се срина 89-та година.
Вижте профила на потребителя http://myspace.com/sepulterahead
k_dee
начинаещ
начинаещ

Брой мнения : 8
Registration date : 21.12.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е последната книга, която проечотхте?   21/12/2007, 01:18

"Ела при мен" на Богдан Русев. Много приятна и леко се чете. А сега искам да прочета нещо на Алек Попов. Колебая се кое да си купя – "Мисия Лондон" или "Черната кутия". scratch Нека Pchelica да даде някой съвет!
Pchelica
начинаещ
начинаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е последната книга, която проечотхте?   21/12/2007, 17:55

Предполагам, че и двете ще са хубави. И аз ги очаквам като коледен подарък, ама този Дядо Коледа май е забравил нещо.. No
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е последната книга, която проечотхте?   21/12/2007, 22:32

аз днес си купих "Мисия Лондон" Smile
k_dee
начинаещ
начинаещ

Брой мнения : 8
Registration date : 21.12.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е последната книга, която проечотхте?   21/12/2007, 23:03

Ха-ха, аз пък днес си взех "Черната кутия" Laughing Ники, като прочетеш "Мисия Лондон", ще ми я дадеш!
Carax
начинаещ
начинаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е последната книга, която проечотхте?   21/12/2007, 23:27

В началото на ноември така и не прочетох "Лятно пътуване" - вчера поправих грешката - е, не, страхотна книга е. Обожавам такива, дето трябва да ги четеш много внимателно, защото цялата развръзка е събрана в точно един ред (в едно вметнато изречение - 4 имам по БЕС, тъй че не очаквайте да ви кажа точно какъв тип е, обаче е гениално) - такива, в които се разказва една история, но сякаш нищо не се случва, абе... като "Момичето с перлената обеца", ако говорим в стилистиката на киното. Чудна книга, а голяма част от началото и взаимоотношенията на героинята с мъжете в живота й (вкл. и с най-добрия й приятел, е писана все едно за мен Smile).
Междувременно прочетох и "Армиите на нощта" на Норман Мейлър - много близък до Капоти, от едно направление са.
И "Американският свидетел" на Макгахан, най-сетне. Тази книга трябва да стане задължително четиво. Ама много!
В момента чета "Майстора и Маргарита" - за втори път. Имам чувството, че първия път съм я чела в много неподходяща възраст. Не съм сигурна обаче, че сегашната е по-подходяща.
След това започвам да чета за изпити, след сесията - пак.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е последната книга, която проечотхте?   

Коя е последната книга, която проечотхте?
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next