Форум ФЖМК I FJMC Forum

Форум ФЖМК I FJMC Forum

ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  CalendarCalendar  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

Кое предпочитате - да ходите на кино или на театър?

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
XLR8
начинаещ
начинаещ

Брой мнения : 99
Registration date : 16.09.2007

ПисанеЗаглавие: Кое предпочитате - да ходите на кино или на театър?   8/10/2007, 21:41

Така и така само този раздел от "Свободно време" беше свободен и аз реших да свърша първото градивно нещо от началото на семестъра ми... Embarassed

А иначе по темата - рядко ми остава време да ходя и на едното, и на другото. Ала въпреки това театърът е едни гърди пред киното, защото едно е да го гледаш на екрана, след умопомрачителните дози спецефекти, 300 хил. дубъла на дадена сцена, звездните хонорари на актьорите и т.н., а съвсем друго е да виждаш как представлението се играе на живо пред теб и дори ми идва да ръкопляскам на актьора, когато си забрави репликата. Просто за мен разликата е осезаема.

Очаквам мненията по темата!!! bounce

Последната промяна е направена от на 9/10/2007, 18:52; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
bvz
Admin
Admin

Брой мнения : 331
Registration date : 06.05.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Кое предпочитате - да ходите на кино или на театър?   8/10/2007, 21:52

Благодаря ти, че се престраши да пуснеш тема Smile

Аз, също като теб, предпочитам театъра. Киното вече се е изтъркало според мен. Особено "новите" филми, които нищо не ти дават, еднообразни са и можеш да си ги изтеглиш от интернетЯ. Освен това киното се епревърнало в малка закусвалня, където шансът да те залеят с кола или пуканки е доста голям (особено ако плашливи девойки гледат поредния филм на ужасите-боза). Все пак ходя на кино, но предпочитам кина като ФК "Одеон", даже бях на т.нар. "Киноуниверситет", но само за малко. Иначе ме интересувт по-старите филми и такива, които не са много "касоразбивачи" - сръбски, френски и т.н. шантави филми СЪС смисъл.

А иначе тръпката и изживяването от театъра е насравнима с тази в киното. Театъра ти дава много повече, кара те да мислиш много повече, много повече те кара да се чувстваш щастлив или нещастно замислен след края, защото знаеш че има нещо итинско във всичко това. И е незабравимо как токът изгасва и Татяна Лолова си збравя репликите и после хората се пребиват по стълбите на излизане Smile
Вижте профила на потребителя http://info-fjmc.blogspot.com
Pchelica
начинаещ
начинаещ

Брой мнения : 106
Registration date : 27.09.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Кое предпочитате - да ходите на кино или на театър?   9/10/2007, 13:38

Ооо, аз не ходя на кино, просто защото е скъпо. Макар веднъж на няколко месеца е хубаво. На театър съм свикнала да ходя от много малка и не мога да се изказвам толкова възвишено - просто съм свикнала с него като с нещо обикновено. Напоследък постановките ме разочароват, станали са плоски и скучни... Но дано това да отмине. Very Happy
XLR8
начинаещ
начинаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Кое предпочитате - да ходите на кино или на театър?   9/10/2007, 18:54

Колкото до киното - ако ходиш на предпремиерите и предпредпремиерите, няма как да не е скъпо. Поне аз съм доволен от цените на билетите и досега не са ми се видяли толкова дебели. Но всичко с времето си...
bvz
Admin
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: Кое предпочитате - да ходите на кино или на театър?   9/10/2007, 20:34

Ами, не става дума само за пари (а и за пари), по-скоро за това, къде се чувстваш по-добре. И аз обичам да ходя на кино, въпреки че не го правя често. Не само заради парите, а и заради интернет (който май убива много неща).
XLR8
начинаещ
начинаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Кое предпочитате - да ходите на кино или на театър?   10/10/2007, 18:28

Е, аз например за филми като "Герой" с Джет Ли - един от любимите ми актьори, който съвсем случайно е бил и шампион на Азия - "300" "се жертвах"... Просто има някои продукции, които заслужават да се видят в салона. Exclamation
bvz
Admin
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: Кое предпочитате - да ходите на кино или на театър?   10/10/2007, 21:05

Това никой не го оспорва, въпросът е, че не можеш да гредаш всеки филм на кино. Първо, че те са много, второ, че струва пари и трето, че не всеки има достатъчно време.
Но, за определени филми, всеки ходи в киносалона. Лошато е, според мен, че киносалоните все повече се превръщат в нещо като закусвални Sad
XLR8
начинаещ
начинаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Кое предпочитате - да ходите на кино или на театър?   11/10/2007, 21:51

Има един термин за това и мисля, че ти го знаеш: "глобално село", като аз лично акцентирам на "село".... Вече нещо трудно би могло да ме изненада, особено в киносалоните! Smile
Carax
начинаещ
начинаещ

Брой мнения : 113
Registration date : 11.10.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Кое предпочитате - да ходите на кино или на театър?   11/10/2007, 23:16

Театър. С 2 ръце, 2 крака и една душа в добавка. Мога и да препоръчвам спектакли, актьори и цели театЪри даже. Стига да има навити.
Киното не е фактор в живота ми отпреди ... уел... от Шрек 1. Не е мойта бира.
Вижте профила на потребителя http://eli-finland.blogspot.com/
bvz
Admin
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: Кое предпочитате - да ходите на кино или на театър?   13/10/2007, 23:49

Welcome във ФорумА,
така като гледам май освен групичка за Витоша може да си сформираме и групичка за театър, Smile
SepulTeraHead
начинаещ
начинаещ

Брой мнения : 28
Registration date : 09.08.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Кое предпочитате - да ходите на кино или на театър?   15/10/2007, 18:35

Не съм ходил на театър от мега малък. Убийте ме с камъни къв съм прос.

А последно като ходих на кино гледах Spiderman III и после се чувствах ограбен и си исках парите обратно. Как може да превърнат историята, която под формата на анимационен филм тооолкова ме е вдъхновявала като бях дете, в абсолютна фашкия. Шибан холивуд!
Вижте профила на потребителя http://myspace.com/sepulterahead
XLR8
начинаещ
начинаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Кое предпочитате - да ходите на кино или на театър?   15/10/2007, 20:44

Като стана въпрос за истории, базирани на комикси, и после превърнати във филми при мен по успшност на реализиране се нареждат така:

1. SinCity (не е на Marvel)

2. DareDevil

3. Ghost Rider

И ако някой се чуди - Да! Аз съм голям фен на комиксите на Марвел и точно затова се питам защо повечето така ги осират??? scratch
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Кое предпочитате - да ходите на кино или на театър?   2/11/2007, 22:43

зависи в какво настроение съм. по-често ходя на кино, защото на комп не ме кефи да гледам :/
XLR8
начинаещ
начинаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Кое предпочитате - да ходите на кино или на театър?   2/11/2007, 23:08

Според мен гледането "на комп", ако използвам този термин, по-скоро е начин бързо да се добереш до любим филм още преди да е излязъл официално, за да можеш да се изфукаш (ако искате, де) пред приятелите, които също го очакват...

Но в България има и друга причина - да гледаш "на комп" е едно от малкото неща, които тук са безплатни... А с нашите релности как да не предпочетеш да си седиш вкъщи, вместо да харчиш парите за хляба, за да гледаш филм...

Май стана много черногледо, а? Sad
bvz
Admin
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: Кое предпочитате - да ходите на кино или на театър?   7/11/2007, 22:33

Не, не става дма само за най-нови филм. Можеш да запълниш и някои дупки във филмовата си култура.
А иначе причината е най-вече посочената от теб. Не мисля, че е черногледо. Просто реалност. Хората нямат пари за хляб, обаче има безплатно зрелище.
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Кое предпочитате - да ходите на кино или на театър?   8/11/2007, 23:56

XLR8 написа:
начин бързо да се добереш до любим филм още преди да е излязъл официално, за да можеш да се изфукаш (ако искате, де) пред приятелите, които също го очакват...
последното нещо, за което бих се сетила. пък и аз винаги дърпам филми само ако са с добро качество king
XLR8
начинаещ
начинаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Кое предпочитате - да ходите на кино или на театър?   9/11/2007, 18:00

Всичко, за което говорих в предишния ми reply, го казвам не защото е характерно за мен, а от гледна точка на "богатия" ми жизнен опит...
sun4o-f
начинаещ
начинаещ

Брой мнения : 18
Registration date : 02.10.2007

ПисанеЗаглавие: Определено театър! :)   25/11/2007, 21:24

Театъра е изкуство, което всеки открива рано или късно в живота си като приятна добавка към разбирането за света. Аз го опознах благодарение на НАТФИЗ преди 3-4г.,когато започнах да следя постановките им. Момичетата и момчетата там се стараят, това са техните дипломни работи. Ходила съм на всякакви постановки: драматични, философски, комични, сатирични... Все пак млади актьори, които отдават душата си в едно ново начало. Относно останалите театри...малко съм разочарована от механизираната игра на доста от актьорите в Софийските театри. Последната постановка, която гледах беше в Народния театър по оскар Уайлд "Идеалният мъж". Владо Карамазов беше в главната роля, действително Оскар Уайлд си е Ослар Уайлд, но имаше на моменти много преиграване от страна на някои актьори. Съжалявам, но Юлиян Вергов сериозен не мога да го възприема Wink
Относно киното...Преди бях луда киноманка, нямаше нов филм, който да не съм гледала...от близо 2 години не съм си сваляла нова премиера, ако гледам филм, то по-скоро ще е такъв, който дават по BTV в събота вечер...Smile
Приятно гледане, аз ще чакам предложения за някоя добра постановкаSmile
Вижте профила на потребителя http://martinavidolova.hi5.com
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Кое предпочитате - да ходите на кино или на театър?   

Кое предпочитате - да ходите на кино или на театър?
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1