Форум ФЖМК I FJMC Forum

Форум ФЖМК I FJMC Forum

ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  CalendarCalendar  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

Иван ИЛЧЕВ във ФЖМК

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
bvz
Admin
Admin

Брой мнения : 331
Registration date : 06.05.2007

ПисанеЗаглавие: Иван ИЛЧЕВ във ФЖМК   3/11/2007, 17:17

ПИШЕТЕ В ПОДФУРУМА НА ФЖМК
ВЪВ ФОРУМА НА СУ "СВ. КЛ. ОХРИДСКИ"

Един от кандидатите за ректорския пост - проф. Иван Илчев
ще гостува във ФЖМК на 07.11 (сряда) от 09:00ч.
Той ще се срещне и със студентите
и ще изслуша техните оплаквания и
предложения за развитие
на Факултета па журналистика и масова комуникация.

Последната промяна е направена от bvz на 1/8/2009, 14:48; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://info-fjmc.blogspot.com
Carax
начинаещ
начинаещ

Брой мнения : 113
Registration date : 11.10.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Иван ИЛЧЕВ във ФЖМК   4/11/2007, 08:55

И накрая ще каже: "Голям (Дядо) Прас" (По Пратчет).
Прощавай, че не съм ентусиазирана, но от думата "избори" и най-вече от идеята за кампания се изприщвам.
Бойко-т.
Вижте профила на потребителя http://eli-finland.blogspot.com/
mrun-mrun
начинаещ
начинаещ

Брой мнения : 35
Registration date : 15.09.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Иван ИЛЧЕВ във ФЖМК   5/11/2007, 20:03

Не е точно така. И да каже "голям... (каквото ти дойде на езика)", важното е, че човекът все пак ще дойде. Май ще е единственият, който ще се сети за нас и, ако не друго, поне от куртоазия, ще ни изслуша. Така че, ще е хубаво да се посъберат повечко хора и да си кажат мнението. Аз за съжаление имам лекция по това време, но ще преговаряме да отидем целия курс (или поне онази малка част, която посещава лекции в 9 сутринта). Хубаво ще е и вие да призовете колегите и преподавателите, при които имате лекции по това време, да отидете заедно (в колона по двама, хванати за ръчичка).
Вижте профила на потребителя
Carax
начинаещ
начинаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Иван ИЛЧЕВ във ФЖМК   5/11/2007, 23:12

И защо да ходим? За да видим как чичкото ще поклати глава съчувствено и ще каже: "Мдаааа (*въздъхва*)... разбирам. Обаче аз, като стана ректор...".
То всеки разбира, но никой нищо не прави. Ако си мислите, че той проблемите не ги знае, много се лъжете - щом е тръгнал да става ректор, е ДЛЪЖЕН да е наясно с най-наболелите проблеми на факултетите - цинично е да чака ние, студентите, да му ги разясняваме. Пък и ние не бихме седнали да мрънкаме за дребни неща, които зависят само от нашето си ръководство, което така и така бе преизбрано, следователно цялата идея на срещата се обезмисля: "чакайте да дойда, за да ми кажете неща, които вече трябва да знам".
Плюс това, извинете, ама 9.00??? Имам усещането, че ни се подиграват - били сме сместени някак в програмата на кандидата, вероятно преди ФМИ или, може би, Биологическия.
Жалко е, че не се усещаме, когато ни правят на маймуни. И хем спомените от последните избори и кампанията покрай тях са толкова неприлично пресни! Ама отивайте, щом ви се ходи - нали знаете - можеш да заведеш коня до реката, но...
mrun-mrun
начинаещ
начинаещ

Брой мнения : 35
Registration date : 15.09.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Иван ИЛЧЕВ във ФЖМК   6/11/2007, 21:32

И като си заведеш коня, той може и да не пие, ама като ожаднее следващия път, ще се сети къде е реката.
Твойто мнение малко ми звучи като "Ами че то, аз защо да гласувам, като пак Бойко ще изберат". И така да е, но ако гласуваш, Бойко може да има 1% повече или по-малко. И ако не си кажеш мнението, бъдещият ректор ще има 1 мозъчна клетка в повече, която иначе би могла да се запълни с някаква информоция. А дали му е ценна или не и дали ще я вземе впредвид, това не мога да ти гарантирам. Важното е, че всеки има глас, който заслужава да бъде чут. Като не искаш да го използваш, това си е твоя грижа. Само се чудя, какво правиш в този факултет, където уж ни учат на гластност и лидерство? Щом ти харесва да бъдеш част от тълпата, това си е твое решение и аз нямам право да ти влияя. Защото после е много лесно да си седиш и да казваш "Ама нали вие го избрахте, аз не гласувах".
Извинявам се, ако съм била прекалено рязка, но не одобрявам малодушното поведение. А и днес ми е кофти ден, нищо лично.
Carax
начинаещ
начинаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Иван ИЛЧЕВ във ФЖМК   6/11/2007, 21:43

О, не, не виждам нищо малодушно в това да бъдеш реалист - щраусите са в зоопарка. Само че тая комсомолска дейност ми е противна и чужда.
Пък и има огромна разлика между съдържанието на глаголи като "слушам" и "чувам". Защото знам, че той ще ни изслуша, тъй като това ще му се пише актив, но няма да чуе нищо от онова, дето ще му лаем. Няма и да му дреме, гаранция.
И последно - в този факултет никой не ни учи на гласност и лидерство. Всъщност, ако си ПР, ноже и да ви учат - нали на ПРите все се втълпява колко са велики и как са флагманите на съвременното българско об-во и трябва да мачкат продажните журналисти, използвайки "идеализма"/ или подкупността им за своите цели.
Но чакай, че се отплеснах. Никой не ни учи на лидерство, това ми беше думата, да, и държа на това си мнение. И никой не ни учи на гласност - защо, когато Симион реши да даде гласност на някой сериозен проблем, на някоя далавера, или изобщо на каквото и да било мътно, веднага има рандеву с декана и бива нахокан от ректора (каква чест!).
Ето точно заради това аз декларирах неведнъж, че всички ония идеали, с които влязох в този факултет, се изпариха, благодарение на наученото за тия 4 години. Затова и не желая да работя като журналист - защото ме е гнус от цензурата и автоцензурата в нашите медии, защото аз искам наистина да се дава гласност, а не да си играем на избори - в университетски или национален мащаб.
Много категорично заставам зад мнението си и, знаеш ли, интересно ми е колко души от 4ти курс журналистика ще видиш на срещата (имай предвид, че не съм говорила с тях по темата изобщо) - нито един, гарантирам ти. Цинични сме, да, защото понаучихме някои работи за живота. Едва ли можеш да наречеш цял курс от над 40 души малодушен - хайде, за себе си съм се прежалила, а и съм свикнала с етикетирането, при все, че никак не го разбирам.
joruel
начинаещ
начинаещ

Брой мнения : 29
Registration date : 28.09.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Иван ИЛЧЕВ във ФЖМК   20/11/2007, 12:12

Ае да бе, затова половината журналисти работите в сферата на пиара... (не казвам като пиари, защото с тая титла се кичат и секфи кифли като Е.Минчев).. Елицо, не се заяждай с колежката, тъпо е това мърморене и злословене по другата специалност, някак много балканско-просташко...

Няма ли да разбере най-после студентското съсловие във ФЖМК, че вражда между пиари и журналисти в практиката не би било изгодно и за двете страни?
Сички сме в кюпа, лейдииз! Smile
bvz
Admin
Admin

Брой мнения : 331
Registration date : 06.05.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Иван ИЛЧЕВ във ФЖМК   20/11/2007, 16:08

Carax написа:
на ПРите все се втълпява колко са велики и как са флагманите на съвременното българско об-во и трябва да мачкат продажните журналисти, използвайки "идеализма"/ или подкупността им за своите цели.

Това единственото което мога да тълкувам като "вражда между пиари и журналисти". Което не значи, че не съм съгласен с мнението на Елица \в по-голямата му част\. просто действителността е такава, че българската журналистика е "изкривена" от бг ПР, но то е н изаради самите журналистии и медии. А пък ПР агенцииите/специалистите са такива в отношенията си с медиите не само заради медиите и журналистите, ами и заради самите себе си.
"Балкански синдром", както се пее в една песничка, или по-скоро български. а, бе, всичките са маскари толкоз.

А иначе според мен професиите вече доста са се размили и на места се сливат. Журналистът трялбва да добър ПР на медията, собственика на медията, или неизвестния на публиката собственик на медията. ПР - специалисътът пък се е специализирал в писането, и възползвайки се от мързела на журналистите пуска рекламни съобщения, които после направо си се появяват на страницити/в ефир (да, има такива случаи).

А колкото до враждата във ФЖМК - ми не знам, досега никой не ме заплювал като "журналист". Аз също не съм отправял към някого обидата "пиар" или "книгоиздател" (че тях все ги пропускаме в споровете). И когато някой ме пита какво да кандидатства - не казвам веднага "журналистика", а обяснявам, че си зависи от него и с какво иска ада се занимава.

Айде стига толкова, че мисля по-бързо отколкото пиша и пак ще има обидени silent

Вижте профила на потребителя http://info-fjmc.blogspot.com
Carax
начинаещ
начинаещ

ПисанеЗаглавие: Re: Иван ИЛЧЕВ във ФЖМК   20/11/2007, 18:35

joruel написа:
тъпо е това мърморене и злословене по другата специалност, някак много балканско-просташко...

Аз претенции за особена интелигентност нямам. Изказвам мнение (ЛИЧНО МОЕ), зад което заставам и на което държа. При това, както знаеш, то не датира от вчера. Нито дори от онзи ден.
Плюс това, Жоро, това е свободно пространство. Ако модераторите искат, нека цензурират - не мисля, че съм обидила някого. Виж, ако ти се смяташ за лично засегнат, това е само и единствено твой проблем.
Темата беше за друго.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Иван ИЛЧЕВ във ФЖМК   

Иван ИЛЧЕВ във ФЖМК
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1