Форум ФЖМК I FJMC Forum

Форум ФЖМК I FJMC Forum

ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  CalendarCalendar  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

Веселата вдовица

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Pchelica
начинаещ
начинаещ

Брой мнения : 106
Registration date : 27.09.2007

ПисанеЗаглавие: Веселата вдовица   23/11/2007, 15:24

Здравейте!

Снощи ходихме на оперета - "Веселата вдовица". На мен лично ми се отрази прекрасно - цял ден ми беше лошо, но музиката, светлината и атмосферата в музикалния театър направиха чудеса. Страшно отпускащо се оказа. Ех...
Та. На въпроса: Харесва ли ви да ходите на оперети, мюзикъли или предпочитате театър в най-чистата му словесна форма?
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
Carax
начинаещ
начинаещ

Брой мнения : 113
Registration date : 11.10.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Веселата вдовица   23/11/2007, 17:32

То не знам дали има смисъл да говоря... ама айде, ще.
Обожавам добре изпипаните неща в музикалния театър (не говоря за ДМТ Стефан Македонски), а по принцип за мюзикъла, оперетата и операта.
Те, уви, в момента са изключително малко и, по мое мнение, ВВ не е сред тях. Гледах я в началото на сезона с внимателно подбран състав. Марио Николов пее прекрасно, не знам какво му се е случило през лятото, но дано продължи да му се случва и занапред. Марияна Арсенова, която вероятно си гледала, но за която, в комбинация с мен, залата отеснява, отказвам да говоря. Не си струва да се 'абя за.... ох, само ще си скъсам нервите (ЕДИТвам, за да не се окаже, че съм гледала спектакъла с нейно участие - трудно дишаме един и същ въздух, така че... Добрина Икономова също не е никак лоша и това имах предвид под "внимателно подбран състав").
Оперетата е достатъчно дълга, а музиката невинаги е достатъчно "грабваща" - постановката не успява да поддържа темпото и енергията от начало до край. Това си е мое мнение, не бих гледала спектакъла с този му вид отново.
Друг подобен пример е "Прилепът" - страхотен състав: Марио Николов и Ники Павлов (когото смятам за мое откритие, при все, че си приписвам заслуги, но... историята е дълга), също дори и Пеньо Пирозов, Катя Тупарова... страшни са! Обаче постановката е кошмарна.
---
Нещото, което препоръчвам много, много горещо, е "Царицата на чардаша" - пак с уговорки относно състава (ако видите Богомил Спиров в афиша, сядайте напред - иначе няма да го чуете, а пее Бони, главна роля с мноооого музика, при това - едни от най-хубавите мелодии са негови). Въпреки всички глупотевини в постановката, музиката издържа от край до край, което е много ценно, защото си е дългичък спектакъл. Освен това, най-големият му плюс е, че сюжетът е СМИСЛЕН! А това е нещо нечувано и небивало в оперетата (повечето истории са глупаво-захаросано-измислени).
---
Пчеличка, знам, че не ти беше това въпросът, ама... ми е болна и любима тема.
Ако ходите в ДМТ, внимавайте със заглавията Smile (нещата, които си струват, са по-малко от другите), а когато отворят операта, дебнете за имената на Петър Данаилов и Камен Чанев в афиша. Пеят рядко в България, но са феноменални. Великани!!! Където и каквото и да пеят, си заслужава да се чуят.

Последната промяна е направена от на 24/11/2007, 18:42; мнението е било променяно общо 1 път
Вижте профила на потребителя http://eli-finland.blogspot.com/
Pchelica
начинаещ
начинаещ

Брой мнения : 106
Registration date : 27.09.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Веселата вдовица   24/11/2007, 18:29

"Царицата на чардаша" - гледала съм го отдавна, но ПОМНЯ, че ми хареса Wink
Вижте профила на потребителя
Sponsored content